Producenci

Apple TV - jak działa nowa platforma?

Od kilku lat funkcja telewizora mocno ewoluuje. Nie jest to już tylko urządzenie do oglądania kanałów naziemnych, bądź telewizji satelitarnej. Możliwości odbiorników są coraz szersze dzięki innowacyjnym akcesoriom. Jedno z nich to dzieło ważnego producenta elektroniki. Co to jest Apple TV? Jak działa? Poniżej garść informacji na ten temat.

Telewizja bez ograniczeń

Masz w domu dekoder telewizji cyfrowej? Jeśli tak, dobrze wiesz, jakie niesie ze sobą ograniczenia. Dysponujesz określoną liczbą kanałów, z których część bywa nieaktywna lub dodatkowo płatna. W takiej opcji nie masz możliwości sprawdzenia, co dzieje się w Internecie. A to właśnie sieć ma do zaoferowania prawdziwe hity, czyli aplikacje streamingowe i VOD. Nie każdy model telewizora gwarantuje dostęp do Internetu. Jeśli zaopatrzysz się w odpowiednią przystawkę, możesz mieć Apple TV. Jak działa w domowym telewizorze? Dzięki jednemu urządzeniu zyskujesz dostęp do wielu aplikacji, w tym zasobów filmowych zgromadzonych przez firmę Apple.

Co to jest Apple TV i jak działa?

Apple TV nie oznacza wielkich wydatków. Nie musisz kupować nowego sprzętu za kilka tysięcy złotych. Z obecnego telewizora w kilka chwil jesteś w stanie zrobić urządzenie bardziej funkcjonalne typu Smart TV. Amerykański producent stworzył niewielki sprzęt - przystawkę do telewizora. Bez względu na jego typ można mieć dojście do niedostępnych do tej pory, nowych treści filmowych. Dotyczy to znanych systemów VOD, jak i samej aplikacji Apple TV+. Początkowo urządzenie było pomyślane jako dedykowane innym produktom Apple, czyli dla iPhone’ów czy iPadów. Obecnie praktycznie każdy odbiornik, nawet starszej generacji, można podpiąć do przystawki.

Jakie możliwości daje Apple TV?

Wiesz już, czym jest Apple TV i jak działa. Chcesz wiedzieć, do jakich treści możesz mieć dostęp? Łatwo sprawdzisz, co znajduje się w samej aplikacji Apple TV. To platforma, na której znajdziesz wiele filmów i seriali. W tym przypadku nie wystarczy sama przystawka, potrzebne także specjalne urządzenie. Apple TV to także dostęp do muzycznej aplikacji iTunes i platformy gamingowej Apple Arcade. Z kolei przez platformę VOV masz dostęp do Netflixa, HBO GO, Ipli, Amazon Prime Video. Jest jeszcze MUBI, czyli źródło wielu ambitnych produkcji filmowych i recenzji eksperckich.

Co jeszcze daje przystawka Apple TV? Dzięki niej możesz także sterować wszystkimi inteligentnymi urządzeniami w domu. Wystarczy je podłączyć do bazowej aplikacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl