Producenci

Czy Apple Watch działa z Androidem?

Smartwatche to gadżety, które zyskały ogromną popularność. Cieszą się one zainteresowaniem użytkowników na całym świecie. Apple Watch to urządzenie renomowanego i znanego producenta. Wyróżnia się nowoczesnym designem oraz funkcjonalnością. Wiele osób decyduje się właśnie na taki gadżet, jednak przed podjęciem decyzji o jego wyborze sporo z nich zastanawia się, czy Apple Watch działa z Androidem?

Czy Bluetooth może być sposobem na połączenie?

Sam producent odradza sparowanie zegarka wielofunkcyjnego ze smartfonem innym niż iPhone. Wiadomo jednak dlaczego. Najlepiej jest dla marki, kiedy użytkownicy posiadają jak najwięcej urządzeń, które mogą ze sobą współpracować. Ograniczenia w smartwatchach są zbyt duże, by móc uzyskać połączenie za pomocą modułu sieci bezprzewodowej. Swobodne połączenie pomiędzy systemami nie jest więc możliwe, o co zadbali producenci. Nic nie wskazuje również na to, by w przyszłości było to możliwe.

Możliwe jest jednak wymuszenie minimalnej kompatybilności. Wszystkie takie próby są odradzane, dlatego użytkownik decydując się na nie, bierze na siebie pełną odpowiedzialność. Ważną informacją będzie tutaj fakt, że funkcjonalności Apple Watch w połączeniu z Androidem będą mocno ograniczone - sparowanie różnych systemów nie będzie możliwe bez utraty części cech smartwatcha.

Czy Apple Watch zadziała z Androidem? W jaki sposób?

Różnice systemowe stanowią spory problem. Nie dla każdego obejście ich okaże się łatwe. Co więcej, konfiguracja smartfona z Androidem nie jest możliwa, jeśli nie posiadamy także iPhone’a. Podczas konfiguracji jest on niezbędny. Można oczywiście pożyczyć telefon wspomnianej marki od członka rodziny lub znajomego, by taki problem rozwiązać, jednak trzeba również wziąć przy tym pod uwagę jedną rzecz - telefon z różnych przyczyn może stracić łączność z zegarkiem, a wtedy będzie konieczna ponowna konfiguracja. Nie jest to jednak niemożliwe. Oto instrukcja, jak połączyć Apple Watch z Androidem krok po kroku:

- krok pierwszy to połączenie Apple Watch’a z iPhonem (oba urządzenia muszą poprawnie współpracować),

- następnie należy wyłączyć iPhone’a oraz zegarek,

- kolejno trzeba wyciągnąć znajdującą się w iPhonie kartę SIM i przełożyć ją do smartfona z Androidem,

- włączamy telefon oraz smartwatcha, połączenie między urządzeniami powinno pokazać się automatycznie.

Aby korzystać z Apple Watch’a nie potrzeba więc mieć iPhone’a. Takie połączenie ma jednak sporo wad, m.in. szybkie wyczerpywanie się baterii, strata niektórych funkcjonalności zegarka oraz problem z zapisywaniem i przenoszeniem danych. Trzeba także pamiętać, że taką konfigurację robimy na własną odpowiedzialność!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl