Producenci

Jak znaleźć iPhone? Praktyczne porady jak zlokalizować zgubiony telefon

Telefon to nieodłączny element Twojego codziennego wyposażenia. Zabierasz go ze sobą, kiedy wychodzisz z domu na zakupy lub spacer z psem. Często jest jednym z podstawowych narzędzi w Twojej pracy. Nie rozstajesz się z nim podczas wyjazdów. Dzięki niemu udokumentujesz niezapomniane chwile i wydarzenia. Ponieważ masz go przy sobie zawsze i wszędzie, nietrudno o jego zgubienie lub kradzież. Czy to oznacza, że nie jesteś w stanie go odzyskać? Niekoniecznie. Podpowiemy Ci kilka sposobów, jak znaleźć iPhone i namierzyć jego położenie.

Wykorzystaj funkcję Znajdź Mój iPhone

Namierzenie telefonu najlepiej zacząć od użycia aplikacji, która jest zainstalowana w każdym iPhone. To bezpłatna usługa, dostępna na wszystkich urządzeniach firmy Apple. Jeżeli aplikacja jest skonfigurowana, możesz namierzyć swój telefon na każdym posiadającym system iOS lub skorzystać z tzw. chmury. Jak znaleźć iPhone przez Maca? Wystarczy uruchomić usługę iCloud i wprowadzić do niej swój Apple ID oraz hasło. Są to dane, których używasz, korzystając z iTunes lub App Store. Po ich wpisaniu powinieneś przejść do sekcji Znajdź iPhone.

Na ekranie wyświetli się mapa, która wskaże Twoją lokalizację. Wystarczy, że odszukasz na niej swoje urządzenie. Dzięki temu powinieneś uzyskać nie tylko informacje o położeniu telefonu. Możesz również wykorzystać opcje, które ułatwią Ci jego odnalezienie. Jeżeli wiesz, że ktoś z Twoich bliskich mógł znaleźć Twojego iPhone, możesz przesłać mu na niego wiadomość. W przypadku kradzieży możesz wymazać z niego swoje dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Masz też możliwość całkowitego zablokowania urządzenia.

Czy można namierzyć iPhone bez usługi Znajdź Mój iPhone?

Jeżeli zastanawiasz się, jak znaleźć iPhone, ale nie masz skonfigurowanej usługi, niestety niewiele jesteś w stanie zrobić. Możesz jednak podjąć pewne kroki, aby zabezpieczyć swoje dane.

1. Zmień hasła do poczty, wszystkich aplikacji, usług, a przede wszystkim tych związanych z bankowością.

2. Zmień hasło do swojego Apple ID.

3. Skontaktuj się z operatorem sieci i poinformuj go, że Twój telefon jest zgubiony lub został skradziony.

4. Na wszelki wypadek poinformuj o zaistniałej sytuacji również swój bank.

5. Zgłoś ewentualną kradzież na Policję – nawet jeżeli telefon został zgubiony, mógł dostać się w niepowołane ręce.

Jak znaleźć iPhone poza siecią?

Ten sposób jest możliwy pod warunkiem, że Twój system operacyjny jest zaktualizowany do wersji iOS 13. Nowa funkcja pozwala na namierzenie telefonu nawet wtedy, gdy nie jest połączony z Internetem lub jest wyłączony. W tym przypadku nie jest wymagany sygnał GPS, wystarczy połączenie z Bluetooth. Ta opcja umożliwi Ci określenie ostatniej lokalizacji telefonu. Jest ona przechowywana przez 24 godziny od momentu wyczerpania baterii. Jak znaleźć iPhone bez Internetu, gdy jest wyłączony? Wystarczy upewnić się na innym urządzeniu, że funkcja znajdowania telefonu poza zasięgiem i wysyłania informacji o lokalizacji jest włączona.

Niestety ta opcja ma pewne ograniczenia. Z funkcji nie skorzystasz, mając model iPhone 5s, iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Aby operacja powiodła się, konieczne jest też posiadanie przynajmniej dwóch urządzeń z tą wersją oprogramowania.

Jak znaleźć iPhone po numerze IMEI?

Numer IMEI to indywidualny kod telefonu, składający się z piętnastu cyfr. Służy do namierzenia iPhone, wykorzystując do tego sieć komórkową. Numer znajduje się na gnieździe karty SIM. Kiedy zgubisz telefon lub zostanie on skradziony, jego sprawdzenie jest niemożliwe. Jak znaleźć iPhone po numerze IMEI, kiedy nie masz przy sobie urządzenia? Jeżeli zawarłeś umowę z operatorem, numer powinien znaleźć się na niej lub na fakturze. Gdy zakupiłeś iPhone w salonie lub w sklepie, będzie umieszczony na dowodzie zakupu. Warto też zachować opakowanie z iPhone – numer IMEI jest na nim nadrukowany.

Jak znaleźć iPhone po numerze seryjnym? To o tyle skomplikowane, że namierzanie poprzez kod jest możliwe głównie dla Policji. Operator mógłby w przybliżeniu określić położenie telefonu, ale takie metody są stosowane tylko dla instytucji państwowych. Samo zgłoszenie kradzieży na Policję i podanie numeru IMEI nie wystarczy. Aby wszczęła ona postępowanie, Twój telefon musi zostać wykorzystany do popełnienia przestępstwa.

Jak zabezpieczyć telefon na wypadek zgubienia lub kradzieży?

Podstawową zasadą jest pilnowanie iPhone. Regularnie sprawdzaj, czy masz go w torebce lub plecaku. Nie kuś potencjalnych złodziei. Podróżując komunikacją miejską lub będąc w bardzo zatłoczonych miejscach, nie wyciągaj telefonu bez potrzeby. Ustaw blokadę ekranu – wykorzystaj ciąg cyfr albo odcisk palca. Jeżeli nie chcesz utracić zdjęć lub innych plików, utwórz ich kopię zapasową. Upewnij się, że funkcja Znajdź Mój iPhone jest skonfigurowana. Pomoże Ci ona w ewentualnym zlokalizowaniu urządzenia. Kiedy wydarzy się coś złego, nie będziesz wtedy nerwowo szukał sposobu, jak znaleźć iPhone. Zachowasz zimną krew i będziesz mógł spokojnie podjąć działania, które pomogą Ci go odzyskać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl